WYBÓR GRACZY

/fortuna/

Blog bukmacherski

Weryfikacja dowodu u bukmachera

Każdy potencjalny gracz serwisów bukmacherskich podczas zakładania konta jest zobligowany do jego weryfikacji. Odbywać się to może na różne sposoby i raczej od tego nie uciekniemy. Najczęściej jest to weryfikacja dowodu osobistego. Warto zatem dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Stąd też sprawdzimy czemu jest, to konieczne, a także, w jaki sposób przygotować skan dowodu osobistego. Na początek warto mieć świadomość, że bez weryfikacji nie uzyskamy pełni możliwości korzystania z oferty danego bukmachera. Dzieje się tak z wielu przyczyn, chociażby z racji weryfikacji osób niepełnoletnich lub też tych tworzących multikonta. Zatem chcąc założyć konto w jednym z legalnych serwisów bukmacherskich, musimy się liczyć z tym, że mamy podać nie tylko swoje prawdziwe dane, ale też poddać weryfikacji. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z pełnego dobrodziejstwa danego portalu z zakładami bukmacherskimi.

Czy skan dowodu jest niezbędny?

Skan dowodu osobistego jak zrobić to będzie wątek w dalszej części tekstu, ale na razie skupmy się na tym, czy jest to konieczne. Nie będzie to odkrywcze, jeśli stwierdzimy, że jest to warunek konieczny do tego, aby móc korzystać z oferty na danym portalu bukmacherskim. Oczywiście na początku można mieć tzw. tymczasowe konto, lecz nie oddaje ono pełni możliwości i na domiar złego taki rodzaj profilu ma pewne ograniczenia. Tym samym najrozsądniej będzie, jeśli w miarę szynko po samej rejestracji przystąpimy do zweryfikowania swojej tożsamości. Z reguły serwisy bukmacherskie w tym celu od nowych graczy j oczekują dostarczenia skanu dowodu osobistego. Warto przy tym pamiętać, że chodzi tutaj o skan obu stron tego dokumentu.

Czy bukmacher musi znać wszystkie nasze dane?

Z racji różnych przykrych zdarzeń związanych z bezpieczeństwem danych część osób obawia się np. o kradzież tożsamości i różne wyłudzenia. Stąd też mają oni wielkie opory przed tym, aby weryfikacja dowodu osobistego stała się ich udziałem. Przy tym wszystkim warto mieć świadomość, że część wrażliwych danych z tego dokumentu nie jest wcale potrzebna bukmacherowi. Zatem można część z nich zakryć i pozostawić tylko te, do których jesteśmy zobligowani. W ten sposób dużej mierze jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko wypłynięcia gdzieś naszych danych.

Warto zatem wiedzieć, że do weryfikacji naszej osoby firma bukmacherska potrzebuje:

– imię i nazwisko,
– numer PESEL,
– miejsce zamieszkania (znajduje się tylko na starych dowodach),
– numer i serię dowodu,
– datę urodzenia.

fortuna zaklad bez ryzyka 120 zl Weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera - czy niezbędna?

Jak zrobić skan dowodu?

Skan dowodu osobistego jak zrobić, aby starannie zakryć swoją fotografię czy też wzór podpisu. Takie działania dają nam pewność, że nikt postronny nie wykorzysta naszej tożsamości do niezgodnych z prawem działań lub wyłudzeń, które odbiłyby się na naszą niekorzyść. Przy okazji warto pamiętać, że i sami bukmacherzy mają obowiązek zadbania o bezpieczeństwo naszych danych. Sam proces edytowania skanu dowodu tożsamości można bez większych przeszkód wykonać nawet przy pomocy edytora grafiki wbudowanego w nasz system operacyjny. W tym też celu na wrażliwe fragmenty skanu nanosimy białe plamy bądź klikamy „delete”. Jak widać proces ten nie, jest jakoś przesadnie skomplikowany i tym samym każdy powinien sobie z tym poradzić. Warto jednak przy tym pamiętać, aby edycję wykonywać na tyle starannie i ostrożnie, aby kontur dokumentu był w całości widoczny na przesłanym zdjęciu. Taka staranność nie tylko wykluczy ewentualne problemy, ale też pozwoli na nabranie rozmachu przez proces rejestracji. Warto o tym pamiętać, bo w przeciwnym razie weryfikacja dowodu osobistego będzie musiała zostać powtórzona aż do przesłania poprawnego skanu/zdjęcia.

Słowem podsumowania

Fakt, że firmy bukmacherskie do aktywacji konta w serwisie wymagają potwierdzenia swojej tożsamości np. poprzez dostarczenie skanu dowodu osobistego, jest podyktowane przepisami prawa. W ten sposób nie tylko na starcie eliminuje się nieuczciwych graczy, ale też nieletnich lub też tych narażonych na pokusy związane z hazardem. Sam proces weryfikacji jest nie tylko jednorazowy, ale też nie jest jakoś specjalnie wymagający.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


210 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20zł za rejestrację
NOWY BUKMACHER - fuksiarz.pl + 500 zł CASHBACK
Tydzień bez RYZYKA - superbet.pl + bonus za wpłatę

Porównaj promocje

 

Napisz komentarz jako pierwszy.

Dodaj komentarz