Weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera – czy niezbędna?

Dodał: Obstawiacz
forbet-bonus-powitalny

Każdy potencjalny gracz serwisów bukmacherskich podczas zakładania konta jest zobligowany do jego weryfikacji. Odbywać się to może na różne sposoby i raczej od tego nie uciekniemy. Najczęściej jest to weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera.

Warto zatem dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Stąd też sprawdzimy czemu jest, to konieczne, a także, w jaki sposób przygotować skan dowodu osobistego. Na początek warto mieć świadomość, że bez weryfikacji nie uzyskamy pełni możliwości korzystania z oferty danego bukmachera. Dzieje się tak z wielu przyczyn, chociażby z racji weryfikacji osób niepełnoletnich lub też tych tworzących multikonta.

Zatem chcąc założyć konto w jednym z legalnych serwisów bukmacherskich, musimy się liczyć z tym, że mamy podać nie tylko swoje prawdziwe dane, ale też poddać weryfikacji. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z pełnego dobrodziejstwa danego portalu z zakładami bukmacherskimi.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

Czy skan dowodu jest niezbędny?

Skan dowodu osobistego jak zrobić to będzie wątek w dalszej części tekstu, ale na razie skupmy się na tym, czy jest to konieczne. Nie będzie to odkrywcze, jeśli stwierdzimy, że jest to warunek konieczny do tego, aby móc korzystać z oferty na danym portalu bukmacherskim.

Oczywiście na początku można mieć tzw. tymczasowe konto, lecz nie oddaje ono pełni możliwości i na domiar złego taki rodzaj profilu ma pewne ograniczenia. Tym samym najrozsądniej będzie, jeśli w miarę szynko po samej rejestracji przystąpimy do zweryfikowania swojej tożsamości.

Z reguły serwisy bukmacherskie w tym celu od nowych graczy j oczekują dostarczenia skanu dowodu osobistego. Warto przy tym pamiętać, że chodzi tutaj o skan obu stron tego dokumentu.

Czy bukmacher musi znać wszystkie nasze dane?

Z racji różnych przykrych zdarzeń związanych z bezpieczeństwem danych część osób obawia się np. o kradzież tożsamości i różne wyłudzenia. Stąd też mają oni wielkie opory przed tym, aby weryfikacja dowodu osobistego stała się ich udziałem.

Przy tym wszystkim warto mieć świadomość, że część wrażliwych danych z tego dokumentu nie jest wcale potrzebna bukmacherowi. Zatem można część z nich zakryć i pozostawić tylko te, do których jesteśmy zobligowani.

W ten sposób dużej mierze jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko wypłynięcia gdzieś naszych danych.

Warto zatem wiedzieć, że do weryfikacji naszej osoby firma bukmacherska potrzebuje:

– imię i nazwisko,
– numer PESEL,
– miejsce zamieszkania (znajduje się tylko na starych dowodach),
– numer i serię dowodu,
– datę urodzenia.

fortuna zaklad bez ryzyka 120 zl Weryfikacja dowodu osobistego u bukmachera - czy niezbędna?

Jak zrobić skan dowodu?

Skan dowodu osobistego jak zrobić, aby starannie zakryć swoją fotografię czy też wzór podpisu. Takie działania dają nam pewność, że nikt postronny nie wykorzysta naszej tożsamości do niezgodnych z prawem działań lub wyłudzeń, które odbiłyby się na naszą niekorzyść.

Przy okazji warto pamiętać, że i sami bukmacherzy mają obowiązek zadbania o bezpieczeństwo naszych danych. Sam proces edytowania skanu dowodu tożsamości można bez większych przeszkód wykonać nawet przy pomocy edytora grafiki wbudowanego w nasz system operacyjny.

W tym też celu na wrażliwe fragmenty skanu nanosimy białe plamy bądź klikamy „delete”. Jak widać proces ten nie, jest jakoś przesadnie skomplikowany i tym samym każdy powinien sobie z tym poradzić. Warto jednak przy tym pamiętać, aby edycję wykonywać na tyle starannie i ostrożnie, aby kontur dokumentu był w całości widoczny na przesłanym zdjęciu.

Taka staranność nie tylko wykluczy ewentualne problemy, ale też pozwoli na nabranie rozmachu przez proces rejestracji. Warto o tym pamiętać, bo w przeciwnym razie weryfikacja dowodu osobistego będzie musiała zostać powtórzona aż do przesłania poprawnego skanu/zdjęcia.

Słowem podsumowania

Fakt, że firmy bukmacherskie do aktywacji konta w serwisie wymagają potwierdzenia swojej tożsamości np. poprzez dostarczenie skanu dowodu osobistego, jest podyktowane przepisami prawa.

W ten sposób nie tylko na starcie eliminuje się nieuczciwych graczy, ale też nieletnich lub też tych narażonych na pokusy związane z hazardem. Sam proces weryfikacji jest nie tylko jednorazowy, ale też nie jest jakoś specjalnie wymagający.

Jakie są jego szanse na strzelenie gola w następnym meczu?

Lewy ma bardzo wysokie szanse na strzelenie gola w następnym meczu. Jego umiejętności i doświadczenie są nieporównywalne z innymi piłkarzami. Dodatkowo, Lewandowski gra w zespole Bayernu Monachium, który jest jednym z najlepszych klubów na świecie. Drużyna ta ma bardzo silny skład, co pozwala Lewandowskiemu na uzyskanie jeszcze lepszych wyników.

Jak ważna jest dla Lewandowskiego skuteczność w strzelaniu bramek?

Skuteczność w strzelaniu bramek jest dla Lewandowskiego bardzo ważna. Jego umiejętności strzeleckie są jednym z najważniejszych elementów jego gry. Lewandowski stara się ciągle doskonalić swoje umiejętności i walczyć o zdobycie kolejnych bramek, co pomaga mu w zdobywaniu tytułów i nagród.

Czy Lewandowski potrzebuje wsparcia ze strony drużyny?

Choć Lewandowski to wyjątkowy piłkarz, to jednak potrzebuje wsparcia ze strony drużyny. Gra zespołowa jest kluczowa w piłce nożnej i bez odpowiedniego wsparcia trudno osiągnąć sukces. Dlatego Lewandowski stara się aktywnie współpracować z innymi piłkarzami, aby stworzyć skuteczny zespół.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

30 zł za rejestrację i najwyższe kursy w Polsce: https://www.efortuna.pl

Zobacz jeszcze

3 x darmowy zakład (100, 200 i 300 zł) + 30 zł za rejestrację! Zamknij >> SPRAWDŹ WARUNKI <<

Promocja tygodnia