legalni Legalni BukmacherzyLegalni bukmacherzy coraz mocniej akcentują swoją obecność w Polsce. a rynek zakładów bukmacherskich w Polsce rozwija się coraz bardziej z dnia na dzień. Ministerstwo Finansów przykazuje kolejnym podmiotom licencje, które umożliwiają wejście na rodzimy rynek i oferowania zakładów wzajemnych zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet.

Najczęściej jednak nowe firmy bukmacherskie występują o pozwolenie tylko dla swoich stron on-line, ograniczając dzięki temu koszt i docierając do większej liczby chętnych graczy.

Ci ostatni dzięki wejściu do Polski każdego nowego legalnego bukmachera zyskują nie tylko kolejną alternatywę, ale też bonusy i promocje. Kiedy mogłoby wydawać się, że nowe spółki takie jak Betclic, Forbet czy Betfan mogą namieszać i przejąć sporą część rynku, to jednak polscy gracze przywiązali się do największych i najstarszych bukmacherów na rynku. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego STS ma tak duży udział w rynku, a Fortuna od kilku lat utrzymuje się niemal na podobnym poziomie. Zapraszamy do zestawienia legalnych bukmacherów internetowych.

 

Zestawienie legalnych bukmacherów:

1. E-TOTO Sp. z o.o.

www.etoto.pl

2. FORTUNA online Sp. z o.o.

www.efortuna.pl

3. Milenium  Sp. z o.o.

www.milenium.pl

4. Star – Typ Sport Sp. z o.o.

www.sts.pl

5. Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.

www.trafonline.pl

6. TOTOLOTEK S.A.

www.totolotek.pl

7. LV BET Sp. z o.o.

www.lvbet.pl

8. SUPERBET Sp. z o.o.

www.superbet.pl

9. TOTALBET  Sp. z o.o.

www.totalbet.pl

10. forBET Sp. z o.o.

www.iforbet.pl

11. BestBet Sp. z o.o.

www.bestbet.pl

12. Cherry Online Polska Sp. z o.o.

www.pzbuk.pl

13. BEM Operations Limited

www.betclic.pl

14. BetFan Sp. z o.o.

www.betfan.pl

15. eWinner Sp. z o.o.

www.ewinner.pl

16. Betx Polska Sp. z o.o.

www.typiko.pl

17. Polski Bukmacher Sp. z o.o.

www.noblebet.pl

18. Superbet Sp. z o.o.

www.superbet.pl

 

Star-Typ Sport największym graczem na rynku

Nie przez przypadek ranking ten musi zacząć się od katowickiej firmy bukmacherskiej, znanej szerzej dla swoich graczy pod skrótem STS. Firma powstała 20 lat temu i od tamtego czasu cały czas rozwija się, deklasując swoją konkurencję. Nie sposób nie wspomnieć o bardzo szerokiej ofercie zakładów, zdarzeń i dyscyplin sportowych dostępnych w portfolio bukmachera.

Dodatkowo od pewnego czasu na stronie internetowej STS-u można zagrać w gry karciane, które dotychczas były zmonopolizowane i prowadzone przez Totolotek na stronie TotalCasino.

Według szacunków w 2018 roku portali finansowych, które badały rynek bukmacherski w Polsce, Star-Typ Sport posiada około 50% udziałów w rynku zakładów wzajemnych i posiada około 20 punktów procentowych przewagi nad drugim miejscem. STS budował swoją bazę klientów od dawien dawna zarówno przez internet, ale także i stacjonarnie (440 punktów w całym kraju).

Gracze niezwykle cenią u firmy z siedzibą w Katowicach, wspomnianą już, bardzo szeroką ofertę na różnorakie zdarzenia zarówno ze sportów realnych, jak i tych wirtualnych lub e-sportów. Dodatkowo użytkownicy mogą na obecną chwilę mogą zagrać w trzy gry karciane – Wojna, Bakart i Poker – ten ostatni jest zbliżony zasadami do lubianego i popularnego Texas Holdem.

Niestety STS ma także swoje wady, ale największą z nich jest bardzo słabo rozwinięty system wypłat w trakcie trwania kuponu (cash-out) i to o nim najczęściej można przeczytać na forach bukmacherskich.

Fortuna stabilnie druga

Drugą siłą na polskim rynku bukmacherskim jest zagraniczna spółka Fortuna, która na obecną chwilę prezentuje swoją ofertę w 5 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, mowa tutaj o Polsce, Czechach, Chorwacji, Rumunii i Słowacji.

Fortuna jest jedną ze starszych zagranicznych firm na naszym rynku, która otrzymała licencję od Ministerstwa Finansów już w 2012 roku, a głównie kojarzona jest ze sponsoringu kilku sekcji Legii Warszawa. Strona internetowa bukmachera jest, nieco przestarzała i wygląda mało okazale w porównaniu do konkurencyjnych spółek, to mimo wszystko według wyliczeń, Fortuna posiada około 30% udziałów w Polskim rynku.

Oczywiście do tego wyniku należy doliczyć punkty stacjonarne, których liczba jest nieco mniejsza od STS-u.

Oferta tego bukmachera nie jest najszersza na rynku, to mimo wszystko kusi graczy i zachęca do grania. Spółka oferuje stosunkowo wysokie kursy na zdarzenia klasyczne, a także wirtualne sporty czy e-sport. System wypłat funkcjonuje nieco lepiej niż u wspomnianego już wcześniej STS, a promocje i bonusy są chyba najbardziej atrakcyjne na rynku – mowa tutaj o warunkach wypłat ewentualnych wygranych.

Czasami wymogi obrotu są niskie, co zachęca graczy do rejestrowania konta i korzystania z bonusów.

Inni legalni bukmacherzy w Polsce

Bardzo trudno orzec, która z firm bukmacherskich zajmuje trzecie miejsce w tym rankingu – zarówno Superbet, Betclic, Forbet, LVBET, BetFan czy PZBuk nie mają szansy przejąć rynku w Polsce, jednak są w stanie utrzymać się i dobrze zarobić, jedząc jedynie przysłowiowe okruszki z wielkiego tortu.

Gdyby jednak ktoś uparł się i chciał wyróżnić trzecią lokatą którąś z tych firm, to powinien być to Betclic. Firma znana jest w naszym kraju jeszcze sprzed ustawy hazardowej, a teraz na dobre wróciła na nasz rynek.

Betclic, choć ofertę ma na pewno uboższą od STS-u, to wyróżnia się systemem wypłat cash-out. System ten jest z całą pewnością najbardziej rozwinięty w porównaniu do innych bukmacherów, dzięki czemu gracze mają dużo większą kontrolę nad swoimi kuponami. Nie można także narzekać na kursy, bonusy i promocje, bowiem jest ich bardzo dużo.

Legalni bukmacherzy internetowi
Strona, nr licencji Bonus Link
fortuna.pl
(SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565)
2720zł Zagraj
sts.pl
 (SC/12/7251/11-6/KLE/5540/12)
1600zł Zagraj
superbet.pl
(PS4.6831.5.2019)
1520zł Zagraj
betcris.pl
(PS4.6831.1.2019)
500zł Zagraj
lvbet.pl
(PS4.6831.9.2016.EQK)
3333zł Zagraj
pzbuk.pl
(PS4.6831.26.2017)
1050zł Zagraj
betfan.pl
(PS4.6831.3.2018)
1600zł Zagraj
noblebet.pl
(PS4.6831.28.2017)
2520zł Zagraj
fuksiarz.pl
(PS4.6831.1.2020)
500zł Zagraj
iforbet.pl
(PS4.6831.10.2016)
2400zł Zagraj
totolotek.pl
(AG/7251/LBU/2012/2013/RD61485)
500zł Zagraj
betclic.pl
(PS4.6831.11.2017)
200zł Zagraj
etoto.pl
(AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17)
320zł Zagraj