WYBÓR GRACZY

/superbet/

Obstawianie meczów

Jak obstawiac lige mistrzow Jak obstawiać ligę mistrzów

Dziś ogólnie o tym jak obstawiać ligę mistrzów na zakładach bukmacherskich…

Liga Mistrzów to międzynarodowe, klubowe rozgrywki przeznaczone dla najlepszych drużyn piłkarskich z Europy. Turniej ten został utworzony w 1992 roku i od tego czasu rozgrywany jest corocznie. 

Historia Ligi Mistrzów UEFA sięga jednak znacznie wcześniejszych czasów. Pierwsze rozgrywki nosiły nazwę Puchar Europejskich Klubów Mistrzowskich. Turniej ten jako pierwszy z europejskich pucharów klubowych w drużynowych konkurencjach sportowych rozgrywany był od 1955 roku. Mecze rozgrywane były w systemie pucharowym (dom/wyjazd).

Pojedynkiem finałowym było jedno spotkanie, organizowane na neutralnym stadionie. W następnych latach turniej przybierał nazwy Pucharu Europy oraz Pucharu Mistrzów. Od sezonu 1991/1992 wprowadzono system grupowy a od 1992/1993 zmieniono nazwę rozgrywek.

Od sezonu 1994/1995 powiększono liczbę drużyn biorących w nich udział z 8-u do 16-u. W sezonie 1997/1998 zwiększono rozgrywki do 24 zespołów a od sezonu 1999/2000 do 32 klubów. Od tego też sezonu w turnieju mogły znaleźć się nie tylko mistrzowie a również drużyny zajmujące drugie, trzecie, a nawet czwarte miejsca w końcowej tabeli najwyższego szczebla ligowego. 

Obstawianie ligi mistrzów

Historia Ligi Mistrzów UEFA tworzy się od prawie 30 lat. Gracze zakładów bukmacherskich często zadają sobie pytanie jak obstawiać ligę mistrzów i na kogo stawiać? Jak pokazała historia w ostatnich prawie 30-latach najlepiej grać na zespoły hiszpańskie. W przeszło 27-iu edycjach 11 razy wygrywał klub właśnie z tego kraju klub (7 razy Real Madryt i 4 razy Barcelona).

Dodatkowo 5 razy klub z La Liga został pokonany w finale. 2 razy zdarzyło się to Valencii i Atletico Madryt a także raz FC Barcelonie. Warto obstawiać także kluby z Anglii. Zespoły z Premier League triumfowały 5-krotnie w LM. Sztuka ta w ostatnich latach udała się dwukrotnie Manchesterowi United oraz Liverpool FC i jeden raz Chelsea. 2 miejsce w rozgrywkach angielskie kluby zajmowały 7 razy.

Ponownie 2 razy dokonał tego Manchester United oraz Liverpool. Po jednym razie dołożyły Arsenal, Chelsea oraz Tottenham. 5 wygranych finałów mają na koncie także włoskie kluby, z tą jednak różnicą, że ostatni triumf miał miejsce przeszło 10 lat temu w sezonie 2009/2010.

Od tego czasu w finale jedynie zameldował się Juventus, który jednak w ostatecznym starciu ulegał Barcelonie i Realowi. To taka krótka Historia Ligi Mistrzów UEFA a właściwie jej finałów.

Na kogo stawiać w lidze mistrzów

Warto orientować się na kogo stawiać w lidze mistrzów ponieważ te elitarne rozgrywki cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród kibiców lecz też samych bukmacherów, którzy z tej okazji przygotowują specjalne zakłady i promocje. My również przygotowaliśmy listę jak obstawiać mecze w lidze mistrzów.

Po pierwsze są to hiszpańskie kluby. FC Barcelona, Real Madryt oraz Atletico Madryt w obecnych realiach piłkarskich za obowiązek mają wyjść z grupy a najczęściej także zameldować się minimum w ćwierćfinale lub półfinale. W ostatnich sezonach do grona faworytów powróciły także drużyny z Angielskiej Premier League.

Ostatni triumfator czyli Liverpool, finalista Tottenham a także ciągle groźni „Obywatele” z Manchesteru City są poważnymi kandydatami do ugrania czegoś w tegorocznej edycji rozgrywek. Warto też pamiętać o Chelsea, która po zdobyciu w tamtym sezonie Ligi Europy zapewniła sobie miejsce w LM.

W gronie zespołów godnych większej uwagi są też Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund, którzy od kilku lat regularnie meldują się w fazie pucharowej turnieju. Juventus Turyn oraz Napoli to włoscy kandydaci do obstawiania na nich zakładów. Juventus od lat króluje we Włoszech natomiast Napoli od kilku sezonów także osiąga dobre wyniki w europejskich pucharach.

Paris Saint-Germain to oczywiście kolejna drużyna, którą warto śledzić w tym sezonie. Zespół ten obecnie we Francji nie ma sobie równych. Paryżanie z pewnością chcą też w końcu ugrać w Europie. Na uwadze warto też mieć zeszłoroczną niespodziankę rozgrywek czyli ekipę Ajaxu Amsterdam.

Mimo, że po sezonie wielu pierwszoplanowych postaci odeszło z zespołu, to Ajax cały czas ma bardzo ciekawą ekipę, zasilaną cały czas wychowankami z amsterdamskiej akademii piłkarskiej. Jak można zaobserwować jest na kogo stawiać w lidze mistrzów.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych użytkowników
FORTUNA STS LV BET SUPERBET
600zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3000zł za wpłatę
+ 20zł bez depozytu
1300złCashback
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 7/10 8/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 2100 zł do 1500 zł do 3000 zł do 200 zł

Napisz komentarz jako pierwszy.

Dodaj komentarz