WYBÓR GRACZY

/fortuna/

Blog bukmacherski

Jak obstawiać mecze CS:GO

Counter Strike: Global Offensive (znane także jako CS:GO) to najczęściej oglądana taktyczna strzelanka dla pięciu graczy. Choć po względem popularności wciąż goni ją Valorant od Riot Games, to CS:GO wciąż pozostaje niekwestionowanym numerem jeden na rynku e-sportu, o czym świadczą dziesiątki profesjonalnych drużyn, ogromne zarobki najlepszych zawodników, a także rozwinięty rynek zakładów bukmacherskich. Jak zacząć przygodę z obstawianiem meczów CS:GO? Na co zwrócić uwagę? Jakie rodzaje zdarzeń można znaleźć w ofercie bukmacherów? Sprawdziliśmy to!

Kto zwycięży, a kto przegra w e-sporcie? Wytypuj i wygraj!

Najpopularniejszy rodzaj zakładów na e-sport to klasyczne typowanie zwycięzcy konkretnego spotkania. W przypadku CS:GO nie ma remisów, a jedna z dwóch rywalizujących drużyn zawsze okaże się wygranym. Dlatego tworzenie kuponów z zakładami na zwycięzców meczu jest bardzo proste – wystarczy wytypować wyniki meczów i, w przypadku poprawnych trafień, cieszyć się z wygranej! Przy wyborze zwycięzcy przydatne mogą okazać się typy na CS:GO. Zazwyczaj dzielą się nimi miłośnicy tej gry, a konkretne predykcje można znaleźć na grupkach na Facebooku czy portalu HLTV. Zalecamy przy tym daleko idącą ostrożność i korzystanie także z własnych analiz!

Zwycięzcy map, handicapy i dokładny wynik

Nieco trudniej robi się w przypadku zakładów na zwycięzcę mapy. Dotyczy to pojedynków w formacie BO3 lub BO5, czyli zakładających rozegranie co najmniej dwóch lub co najmniej trzech meczów. Bukmacherzy umożliwiają wtedy obstawianie wyniku konkretnej mapy, np. drugiej lub trzeciej. Przed dokonaniem zakładu warto sprawdzić kolejność tzw. draftu map – zazwyczaj to słabsza drużyna dostaje możliwość wybrania preferowanej mapy jako pierwsza, co przekłada się na jej większe szanse na pierwszej mapie. Warto też zwrócić uwagę na możliwość wytypowania dokładnego wyniku spotkania (np. 2-1, 0-2 itd.), co zazwyczaj przekłada się na większe ryzyko, ale też dużo większy kurs. Popularnym rodzajem zakładów na CS:GO są też handicapy +1,5 – obstawienie takiego handicapu w przypadku najpopularniejszego formatu BO3 oznacza, że dana drużyna wygra co najmniej jedną mapę. W takiej sytuacji zakład okaże się zwycięski. Warto mieć to na uwadze, bo handicapy są niezwykle popularne wśród miłośników obstawiania meczów CS:GO. Często słabsze drużyny są w stanie wygrać jedną mapę przy spotkaniu BO3, a kursy na handicap +1,5 bywają niezwykle atrakcyjne!

Zakłady specjalne na CS:GO

W ofercie niektórych bukmacherów z okazji popularnych turniejów można znaleźć zakłady specjalne na CS:GO. Dotyczą one przede wszystkim ilości zabójstw dokonanych przez konkretnego zawodnika na konkretnej mapie lub w całym spotkaniu. Działa to podobnie jak w przypadku koszykówki – typujemy, czy gracz przekroczy daną liczbę killi, czy też nie. Popularne są też zakłady łączone na ilość wybuchów bomby na mapie oraz na ilość rozbrojonych bomb. Zazwyczaj charakteryzują się one dość wysokim kursem, a powodzenie kupony zależy w dużej mierze od stylu grających drużyn – te grające spokojnie i powoli rzadko przystępują do odbijania bombsite’u, a więc doprowadzają do większej ilości wybuchów bomb. Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku drużyn lubiących grać szybko i agresywnie. Zakłady specjalne to popularny sposób na znalezienie typów na CS:GO i stworzenie z nich ciekawych kuponów.

Obstawianie meczów w CS:GO to hobby

Duża popularność CS:GO wśród miłośników e-sportu przekłada się też na liczbę graczy regularnie obstawiających wyniki meczów. Wielkość tego segmentu rynku rośnie, a drużyny coraz częściej są sponsorowane przez najpopularniejszych bukmacherów, którzy dodatkowo przeznaczają pieniądze na organizację coraz to nowych rozgrywek. Dla wielu fanów obstawianie meczów CS:GO to ciekawe hobby, a przy okazji szansa na zapewnienie jeszcze większych emocji podczas meczów ulubionej drużyny. W końcu jest to ciekawy pomysł na urozmaicenie swojego hobby i sprawienie, że każde spotkanie będzie oglądało się z wypiekami na twarzy. Każdy fan e-sportu powinien mieć to na uwadze!

Napisz komentarz jako pierwszy.

Dodaj komentarz