Ustawa hazardowa w Polsce

Dodał: Obstawiacz
forbet-bonus-powitalny

Ustawa hazardowa w Polsce z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych jest podstawowym dokumentem prawnym regulującym właściwe funkcjonowanie rynku bukmacherskiego i hazardowego na terenie naszego kraju.

Ma to również kluczowe znaczenie dla ograniczenia niepożądanego działania szarej strefy w polskiej branży hazardowej. 15 grudnia 2016 roku miała miejsce znacząca nowelizacja zapisów tej ustawy, a ostatecznie poprawiona wersja została zatwierdzona i tym samym weszła w życie do użytku 1 kwietnia a także 1 lipca 2017 roku.

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

O czym mówi ustawa o grach losowych? 

Ponadto, Ustawa hazardowa w Polsce w głównej mierze wpływa na właściwy sposób realizacji wszystkich usług zarówno w firmach naziemnych jak i internetowych wśród gier hazardowych i zakładów bukmacherskich, oraz na właściwy poziom bezpieczeństwa graczy biorących udział we wszystkich rodzajach zakładów.

Ustawa hazardowa w Polsce określa również wysokość kar za nielegalne zakłady wzajemnych lub udział w ruletce, pokerze bądź też innych grach hazardowych, mających na celu osiągnięcie dużych zysków finansowych.

Zgodnie z odpowiednimi zapisami tej ustawy hazardowej , bukmacherzy w Polsce mogą działać legalnie tylko i wyłącznie dzięki otrzymaniu zezwolenia na prowadzenie stosowej działalności gospodarczej od Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej.

O tego typu licencję mogą starać się w głównej mierze spółki posiadające odpowiedni wysoki własny kapitał zakładowy, mogą złożyć wystarczające finansowe zabezpieczenie i mające swoją siedzibę w Polsce. Minister Finansów ma aż sześć miesięcy na podjęcie decyzji o przyznaniu stosownego zezwolenia, po uprzednim otrzymaniu specjalnego wniosku,  oraz obszernej dokumentacji obejmującej szczegółowy zarys planowanej decyzji samej firmy.

Warto także pamiętać że wspomniany minister za każdym razem wydaje odrębne zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich w firmie naziemnej lub stosowną działalność o charakterze bukmacherskim przez Internet, dlatego też przyszły bukmacher musi złożyć dwa osobne wnioski o koncesję.

fortuna zaklad bez ryzyka 120 zl Ustawa hazardowa w Polsce

Wiek graczy a ustawa o grach losowych?

Bez względu na to, czy dany bukmacher posiada zezwolenie na firmę naziemną lub jedynie taką działająca przez Internet, warunkiem podstawowym do partycypowania w zakładach bukmacherskich jest pełnoletność i tym samym ukończenie osiemnastego roku życia. Osoba niepełnoletnia nie ma prawa wchodzić ani na stronę internetową oferuję zakłady online, ani do naziemnego punktu.

W przypadku wątpliwości odnośnie pełnoletności pracownik danego lokalu ma prawo zażądać w trybie natychmiastowym okazania przez taką osobę stosownego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Z kolei organizatorzy takich zakładów muszą zadbać przede wszystkim o to, aby legalne zakłady online przez Internet odbywały się po wcześniejszym przesłaniu fotokopii dowodu osobistego lub paszportu w trakcie rejestracji na portalu.

Istnieje możliwość założenia konta tymczasowego, jednak gdy zdecydujemy się na przelew wygranych środków na konto, wymagane jest przesłanie wspomnianych dokumentów.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i za wpłatę

 

Ustawa hazardowa w Polsce – kwestie podatkowe

Podstawowy podatek w zakładach bukmacherskim wynosi 12% zgodnie z ustawą o grach hazardowych, jednak nie reguluje ona w jaki sposób bukmacherzy mają realizować swoje zobowiązania finansowe. Dlatego też, operatorzy zakładów z góry potrącają dwanaście procent od wartości każdej wniesionej stawki. Wielu legalnych bukmacherów w swoich spotach reklamowych, twierdzi że można u nich grać bez podatku.

To tylko marketingowy slogan reklamowy, który jako akcja marketingowa ma na celu przyciągnięcie nowych graczy.

Warto wiedzieć, że w zakładach bukmacherskich stosuje się rodzaj podatku zgodny nie z zapisami ustawy o grach losowych, tylko z Ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z jej zapisami, wygranymi podlegającymi dziesięcioprocentowemu opodatkowaniu są te powyżej kwoty 2280 zł. W takim przypadku to zakład bukmacherski zajmuje się wpłaceniem stosownej kwoty do urzędu skarbowego i jako organizator musi składać stosowne deklaracje podatkowe.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

30 zł za rejestrację i najwyższe kursy w Polsce: https://www.efortuna.pl

Zobacz jeszcze

3 x darmowy zakład (100, 200 i 300 zł) + 30 zł za rejestrację! Zamknij >> SPRAWDŹ WARUNKI <<

Promocja tygodnia
EURO 2024: Polska - Austria

400 zł za gola Polski

Kod promocji: VIPKOD
 za wpłatę 200 zł bez ryzyka 3500 zł freebet 55 zł
close-link