Jak obstawiać: Wisła Kraków – Pogoń Szczecin w Pucharze Polski

Dodał: Obstawiacz
forbet-bonus-powitalny

Finał Pucharu Polski zaplanowano na 02 maja 2024 roku o godzinie 16:00. Pierwszy finał Pucharu Polski odbył się 98 lat temu, a zwycięzcą był zespół Wisły Kraków. Aktualna edycja jest jubileuszową, siedemdziesiątą w historii.

Kto zagra w finale Pucharu Polski 2024?

W finale Pucharu Polski zmierzą się dwie drużyny, które mają szansę zdobycia jedynego trofeum w tym sezonie. Pomimo aspiracji Wisły na awans do Ekstraklasy i Pogoni na medal, wygrana w Pucharze Polski jest celem, który dodaje prestiżu.

Pogoń Szczecin w Pucharze Polski

Pogoń Szczecin pokonała w Pucharze Polski zespoły Podbeskidzie Bielsko-Biała (0-1), Górnik Zabrze (2-1), Lecha Poznań po dogrywce (0-1) i Jagiellonię Białystok po dogrywce (2-1) w półfinale.

Wisła Kraków w Pucharze Polski

Wisła Kraków pokonała w Pucharze Polski drużyny Lechia Gdańsk (2-1 po dogrywce), Polonię Warszawa (3-0), Stal Rzeszów (4-1) i Widzew Łódź (dogrywka 2-1). W półfinale zwyciężyła z Piastem Gliwice (2-1).

Kto wygrał poprzedni Puchar Polski?

Ostatni Puchar Polski wygrała Legia Warszawa po rzutach karnych z Rakowem Częstochowa. W finałowej rywalizacji nie padły bramki, a decydująca seria karnych przyniosła zwycięstwo dla Legii.

Co za wygraną w Pucharze Polski?

Zwycięstwo w Pucharze Polski przynosi prestiż, gratyfikację finansową oraz prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Europy. Eventualne zwycięstwo Wisły Kraków otworzyłoby możliwość udziału w europejskich rozgrywkach, nawet nie awansując do Ekstraklasy.

FAQ

Kto wygra Puchar Polski w sezonie 2023-2024?

Faworytem są Szczecinianie, ale Wisła Kraków pokazała swoją siłę pokonując liczne drużyny z wyższej ligi.

Gdzie można obejrzeć finał Pucharu Polski 2024?

Finał Pucharu Polski będzie transmitowany na Polsat Sport, z komentarzami ekspertów przed, w trakcie i po meczu.

Kiedy odbędzie się finał Pucharu Polski 2024?

Finał Pucharu Polski odbędzie się 02 maja 2024 roku o godzinie 16:00 na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

W finale Pucharu Polski zmierzą się Pogoń Szczecin i Wisła Kraków, z różnymi celami sportowymi i historią występów w finale tego turnieju