Obstawianie Pucharu Polski w piłce nożnej

Dodał: Obstawiacz
forbet-bonus-powitalny

Fortuna Puchar Polski jest jak magiczna podróż przez historię polskiej piłki nożnej! Wyobraź sobie, że to drugie najważniejsze rozgrywki w historii klubowego futbolu w Polsce. Tutaj nie tylko o tytuł chodzi, to też wejście na szczyt w eliminacjach Ligi Konferencji i prawdziwy prestiż. No i od 2013-2014 finały odbywają się na Stadionie Narodowym. Kto zgarnął najwięcej laurów w tej Pucharowej historii?

A więc zaczynamy w 1925 roku – moment, gdy narodził się Puchar Polski w piłce nożnej. Wisła Kraków stała się pierwszym zwycięzcą, zafundowawszy emocjonujące finałowe starcie na własnym stadionie przy 1500 kibicach. Wtedy wzięło udział 8 klubów, a królem strzelców został Wawrzyniec Staliński.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

 

Ale poczekaj, bo to nie była ciągła opowieść!

Po II wojnie światowej trzeba było zaczekać aż do 1951 roku, aby ponownie wdrożyć rozgrywki. Nie było wcześniej zbyt wielkiego zainteresowania klubów, ale potem? Boom! Na stadionie w Warszawie w decydującym meczu Unia Chorzów pokonała Gwardię Kraków, a na trybunach było aż 35000 fanów. Wtedy wzięło udział aż 55 klubów! Ale czekaj, bo to nie koniec – w 1952 roku startowało aż 71 drużyn, a zwycięzcą okazał się Kolejarz Warszawa.

Ale były też chwile zawieszenia – w sezonie 1952/1953 Pucharu Polski nie rozegrano. Ale potem wrócono do gry, i to Gwardia Warszawa sięgnęła po zwycięstwo, pokonując Gwardię Kraków. To była edycja, która na zawsze zapisze się w historii, bo po raz pierwszy i jedyny trzeba było powtórzyć mecz, aby wyłonić zwycięzcę. Ale były kolejne lata, nowi triumfatorzy, w tym Legia Warszawa, która niedługo później zdobyła swój pierwszy tytuł.

A co z tym trofeum?

No cóż, kilka razy się zmieniało. Ten aktualny jest od 2014 roku. Najwięcej zwycięstw ma w kieszeni piłkarzom Legii Warszawa – zgarnęli 20 tytułów. A to coś znaczy!

Zakłady bukmacherskie Fortuna wspierają Polski sport od kilku lat i są sponsorem tych rozgrywek. Ale jak to się wszystko dzieje?

Ok, więc teraz mamy format i zasady, ale to nie jest historia w stylu „jedno kopyto, drugie kopyto”. To się zmieniało! Teraz jest 69 klubów na szczeblu centralnym. Każda drużyna w Polsce może wziąć udział, ale mniejsze kluby z niższych lig startują wcześniej. W Fortuna Pucharze Polski biorą udział ekipy z różnych lig – od Ekstraklasy do okręgówki. Ale uwaga, te w A-klasie mogą się wycofać.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Rozgrywki mają różne etapy – od szczebla okręgowego, wojewódzkiego, aż do 1/32 finału. Potem dochodzą drużyny z Ekstraklasy i 1. Ligi, i się zaczyna prawdziwa rywalizacja. Mecze losowane, ale gospodarzem zazwyczaj są te z niższych lig. Chyba że się losuje równiutko.

W Pucharze liczy się jedno spotkanie, dogrywka albo karne w razie remisu. Bez dwumeczów czy powtórek! A finał? No jasne, na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Terminarz Pucharu Polski?

To jest jak gra planszowa, ale na poważnie. Rozgrywki odbywają się na różnych poziomach ligowych, z przerwami na reprezentację. A od kilku lat finał Pucharu Polski jest 2 maja w Warszawie.

A finały Pucharu Polski?

Od 2014 roku na Stadionie Narodowym. Pierwszy raz Zawisza Bydgoszcz sięgnął po Puchar. Potem było jeszcze święto polskiej piłki – Lech Poznań kontra Legia Warszawa w 2015 roku. Pandemia wstrzymała 2020 i 2021, więc finały były gdzie indziej.

Wcześniej, żeby dojść do finału, trzeba było dwumecze. Teraz? Prościej, na jedno spotkanie decydujące. A jak remis? No cóż, dogrywka albo karne!

Więcej znajdziesz na: https://www.obstawianie.net/typy-na-puchar-polski.html

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
600 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

30 zł za rejestrację i najwyższe kursy w Polsce: https://www.efortuna.pl

Zobacz jeszcze

3 x darmowy zakład (100, 200 i 300 zł) + 30 zł za rejestrację! Zamknij >> SPRAWDŹ WARUNKI <<

Promocja tygodnia
Obstawiaj bez podatku!

30zł za rejestrację

Kod promocji: VIPKOD
  3 x 100 zł darmowy zakłlad od Fortuny!
close-link