WYBÓR GRACZY

../betfan/

Blog bukmacherski

jakie ligi obstawiają bukmacherzy

W obecnej chwili, oferta zakładów piłkarskich, praktycznie u każdego bukmachera jest niezwykle bogata. Dzięki temu możemy obstawiać zarówno najlepsze ligi świata (Serie A, Premier League, La Liga), jak i te znane praktycznie tylko koneserom (np. Tadżykistan). Wybór jest naprawdę spory powstaje więc pytanie jakie ligi najlepiej obstawiać? Niestety na to pytanie nie ma gotowej i jednoznacznej odpowiedzi. Bez wątpienia w najlepszych i najbardziej znanych ligach, kursy na faworytów często są zaniżane w stosunku do rzeczywistego rozkładu szans, a ze względu na niezwykle wyrównany poziom, niespodzianki zdarzają się stosunkowo często, czego przykładem jest angielska Premier League, gdzie rozstrzygnięcia z kursem 6 czy 8 wcale nie należą do rzadkości. Z drugiej strony możemy obstawiać ligi mniej znane, jednak rodzi się tu problem, czy przy niewystarczającej liczbie informacji, na pewno możemy wybrane spotkania właściwie przeanalizować przed postawieniem pieniędzy. Wybór najkorzystniejszej ligi nie jest łatwy, jednak  pewnością można jednak pokusić się o kilka uniwersalnych wskazówek, jakie ligi najlepiej obstawiać:

  1. Ryzyko ustawiania meczów (są rozgrywki, które od lat cieszą się niechlubną sławą w tym względzie, a kolejki cudów zdarzają się tam w każdym sezonie)
  2. Tendencje statystyczne ligi ( ligi w których pada sporo goli i na odwrót, ligi remisowe itp.)
  3. Znajomość ligi, dostęp do informacji statystyk, sytuacji kadrowej, zmian w składzie itp.
  4. Jeśli mamy okazję oglądać na żywo czy chodzić na mecze niższych ligi krajowych, warto zastanowić się nad ich obstawianiem. Lokalne ligi (np. IV liga polska), czasem łatwiej wytypować niż inne bardziej elitarne rozgrywki. Bukmacherzy się tu jednak zabezpieczają, dopuszczając możliwość typowania takich spotkań wyłącznie na kuponach ako z minimum trzema zdarzeniami.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


210 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20zł za rejestrację
NOWY BUKMACHER - fuksiarz.pl + 500 zł CASHBACK
Tydzień bez RYZYKA - superbet.pl + bonus za wpłatę

Porównaj promocje

 

Co warto obstawiać? 

Z praktyki doświadczonych graczy, wynika, że typowanie standardowego typu na rozstrzygnięcie spotkania nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty. Właśnie, między innymi, z powodów o których pisaliśmy wyżej. Co warto obstawiać? Zobrazujmy sprawę na przykładzie. we wspomnianym spotkaniu kurs na Barcelonę w meczu z San Sebastian był na poziomie 1,25. Tymczasem bukmacher w dodatkowych zakładach na to spotkanie oferuje kurs 1,6 na to, że w trakcie meczu będzie więcej ni 8,5 rzutów rożnych. Szanse na trafienie obu typów rozkładają się podobnie ale w wypadku postawienia na ilość rzutów rożnych, nasza potencjalna wygrana będzie wyższa. Podobnie, sprawa ma się z typowaniem spotkań na ilość bramek, czy handicapów. Co obstawiać u bukmachera aby zwiększyć nasze szanse? Obserwując graczy bardziej profesjonalnie zajmujących się bukmacherką, jak również przeglądając fora i strony  ty perskie, wydaje się, że najrozsądniej skupić się na jednej, dwóch rozgrywkach. Dzięki skupieniu  uwagi nawy branych ligach z czasem łatwiej nam będzie oceniać rzeczywiste szanse drużyn w wybranych spotkaniach.

fortuna zaklad bez ryzyka 120 zl Jakie ligi najlepiej obstawiać, a które omijać z daleka

Ligi których unikają gracze. Jakie sporty warto obstawiać?

W obstawianiu u bukmachera, grający często unikają niektórych rozgrywek. W kolekturach czy we wpisach na forach często można usłyszeć i dostrzec wypowiedzi w tonie: „tej ligi nie dotykam”, „od tej ligi to z daleka” itp. Rzeczywiście są ligi, których unikają gracze. Najczęściej jednak ma to podłoże bardziej wynikające z osobistych doświadczeń (np. w lidze tureckiej Besiktas nie wygrywa trzech spotkań z rzędu po kursie 1,3) , niż z obiektywnych przesłanek. Niewątpliwie, czujność należy zachować wraz ze zbliżającym się końcem rozgrywek, gdzie na losy spadku czy awansu często wpływa mają rozgrywki przy „zielonym stoliku”, ale żadnej z lig, jeśli śledzimy na bieżąco jej rozgrywki i znamy się na niej, nie należy demonizować. Obok piłki nożnej warto też obstawiać inne sporty. Co warto obstawiać? Takie dyscypliny jak tenis ziemny czy hokej na lodzie, również mogą dać zarobić, pod warunkiem posiadania wystarczającej wiedzy o tych sportach i dobrania odpowiedniej strategii gry. Zasada mówi, że najlepiej obstawiać u bukmachera te dyscypliny na których najlepiej się znamy. W wypadku wyboru tych mniej popularnych musimy się jednak liczyć z tym, że oferta może być znacznie uboższa. Jeśli więc zamierzamy skupić się na graniu na przykład rozgrywek rugby, trzeba wybrać takiego buka, u którego oferta będzie najbogatsza.

Fuksiarz.pl/promocje
Nowy bukmacher! Ekskluzywna oferta przy rejestracji

 

Napisz komentarz jako pierwszy.

Dodaj komentarz